Три найбільші оператори мобільного зв’язку попросили телеком-регулятора дослідити 3G-радіочастоти на предмет зашумленности з боку «Першого Інвестиційного Союзу», що багато років тому отримав дефіцитний ресурс у своє розпорядження.
Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) вивчить діяльність маловідомого оператора — ТОВ «Перший Інвестиційний Союз» (ПІС). Ще до конкурсу на «третє покоління» всі три найбільших стільникових оператори висловили стурбованість, що його обладнання вплине на розвиток нових мереж.
«Київстар», «МТС Україна» і «Астеліт» (life :)) звернулися в НКРЗІ з відповідним проханням. Компанію «Перший Інвестиційний Союз» пов’язують з опозиційним депутатом і власником холдингу «Континіум» Ігорем Єремєєвим, а також Леонідом Нетудихатою, що раніше займав в галузі зв’язку керівні пости в різних держорганах і компаніях.
Регулятор 8 червня 2006 видав ПІС (ТОВ «Перша інвестиційна спілка») ліцензію на 10 років і 27 регіонів в діапазоні 1900-1920 МГц. Компанія збиралася надавати послуги з передачі даних вже з жовтня 2006 року, а повністю освоїти радіочастотний ресурс (РЧР) — у червні 2008 року. За отримані радіочастоти — за якими в черзі вже кілька років стояли найбільші оператори, маючи намір розвивати 3G — ПІВ заплатив всього 45,9 тис. Грн. НКРЗІ 23 лютого 2015 розпродала за 8770000000 грн три 3G-ліцензії, які life :), «МТС Україна» і «Київстар» вже оплатили.
Директор ТОВ «Перший Інвестиційний Союз» Олександр Цицкун заявив порталу Delo.UA, що його компанія готова до перевірки НКРЗІ: «На нашу думку, у нас немає порушень у порядку використання РЧР та діяльності у сфері телекомунікацій. Ми готові до прийому перевірки, готові надати всю необхідну інформацію в рамках законодавства. Якщо НКРЗІ знайде будь-які недоліки, то найімовірніше, вони будуть несуттєвими «.
За його словами, очолюване ним підприємство приступило до роботи з другої половини 2013 року. Саме тоді НКРЗІ видала компанії додаткові частоти в діапазоні 1980-2000 МГц. Після чого ПІВ почав отримувати в Українському державному центрі радіочастот дозволу на встановлення базових станцій (БС). Раніше ПІВ намагався розвивати іншу технологію, від якої через безперспективність відмовився. З 2013 року оператор, використовуючи дуплексні канали (1900-1920 МГц і 1980-2000 МГц), зміг розгорнути мережу у всіх регіонах країни, встановивши БС виробництва Alcatel-Lucent.




