Якщо не працює ПРРО. Як уникнути штрафів?

ПРРО може не працювати з таких причин: вихід з ладу ПРРО, відсутність електроенергії, відсутність зв’язку тощо.

Якщо не працює ПРРО, то для уникнення штрафів, можна зробити наступне:

  1. подати заяву за формою 2-ПРРО «Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій» із зазначенням конкретної причини (несправності, крадіжки ПРРО або КЕП);
  2. перейти у офлайн-режим (як правило ПРРО автоматично здійснюють перехід в офлайн режим, за відсутності інтернету).

Приклад заповнення форми 2-ПРРО див. на Рис.1.

Після усунення несправностей для відновлення роботи ПРРО подається Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО з позначкою про відновлення роботи.

Приклад заповнення форми 1-ПРРО дивіться на Рис. 2.

Подати ці форми можна за наявності ліцензії Сота Каса через вебсервіс СОТА Еnterprise або Кабінет платника ДПС.

Якими  законодавчими нормами це передбачено дивіться в таблиці:

ПРРО
У разі виявлення несправностей ПРРО протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами телекомунікацій повідомити про це контролюючий орган, виробника ПРРО за встановленою формою (ф. 2-ПРРО).
На період виходу з ладу ПРРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей (ст. 5 Закону № 265) або підключення резервного РРО (абз. 2 п. 12 р. ІІ Порядку реєстрації ПРРО, наказ № 317).

Отже, суб’єкт господарювання на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером для проведення розрахункових операцій може:

— використовувати належним чином зареєстрований резервний РРО. Про це він повинен зазначити у п. 5 заяви за ф. № 1-ПРРО);

— застосовувати режим офлайн (не більше ніж 36 годин підряд та 168 годин протягом календарного місяця). Про бажання працювати в офлайн-режимі СГ повинен зазначити у п. 5 заяви за ф. № 1-ПРРО.

Нормами Закону № 265 не передбачено відповідальності до суб’єкта господарювання у разі не повідомлення контролюючого органу про виявлення несправностей ПРРО, а також пошкодження засобів контролю.

При цьому, за непроведення розрахункових операцій через ПРРО застосовуються фінансові санкції, передбачені до п. 1 ст. 17 Закону № 265:

  • 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 150% вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Зразок заповнення форми 2-ПРРО:

Рис. 1 Зразок заповнення ф. № 1-ПРРО з позначкою “Відновлення роботи”:

Рис. 2

, ,

Схожі публікації