Jetman: нова ера в аеронавтиці

Без категорії

Можна відзначити початок нової віхи в людському повітроплаванні. Швейцарець Ів «Джетман» Россі (Yves Rossy) та його протеже Вінс Реффе (Vince Reffet) продемонстрували у Дубаї парний політ на реактивних ранцях.

Експерименти по створенню індивідуального реактивного літального апарату почалися в 1952 році — американський інженер Томас Мур, який працював раніше з Вернером фон Брауном, спробував створити «реактивний жилет» (Jet Vest) на замовлення ВС США, проте незручність системи управління і зайва громіздкість конструкції так і не призвели до позитивних результатів.

У 1950-1960 роках найбільших успіхів досяг Венделл Мур в лабораторії Bell Aeronautics — його реактивний ранець «ракетний пояс Белла» («Bell Rocket Belt») був у змозі летіти 21 секунду, подолавши відстань у 120 метрів на максимальній висоті 10 метрів.

CE4V9iNUgAEt0Tx
На відміну від попередників, Ів Россі прийшов до створення свого реактивного ранця не з ракетобудування, а з парашутного спорту і скайдайвинга. Його ранець Jetman має максимально просту конструкцію і складається по суті лише з монокрила розмахом у 2 метри, виступаючого також у ролі бензобака, і чотирьох мініатюрних реактивних двигунів. Тіло пілота при цьому виконує функції фюзелляжа, єдиний «прилад управління» — дросельний регулятор подачі палива, сам же політ контролюється виключно тілом пілота.

Польот триває до 10 хвилин, максимальна швидкість — до 300 км/год, таким чином, пілот може переміститися на десятки кілометрів.

Jetman Dubai: Young Feathers 4K (2015)

Jetman летить поряд з бомбардувальником B-17 bomber в Америці (2013)

Людина-ракета Vs. Ралійна машина — Top Gear — BBC (2013)

TED.com show: «Yves Rossy: Fly with the Jetman» (2011)

Jetman пробує першу мертву петлю (2010)

«Jetman» ширяє над горизонтом у Ріо-де-Жанейро (2012)

Джетман летить з джетпаком над швейцарськими Альпами (2011)

, , ,

Схожі публікації