Прийнято законопроекти щодо єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО

19 вересня Верховна Рада прийняла в ІI читанні законопроекти №1057 та №1072 щодо запровадження єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО.

Законопроект №1057 “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб”. Його підтримали 318 народних депутатів.

Законопроект №1072 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб”. За дане рішення проголосували 317 парламентаріїв.

Відповідні зміни вносяться до Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Податкового кодексу.

Дані проекти законів розроблені з метою впровадження податкової реформи, головним завданням якої є спрощення та уніфікація подання звітності платниками до органів контролю. Виконання даних законів призведе до полегшення умов для ведення бізнесу, пом’якшення адміністрування ПДФО та ЄСВ, зменшенню обсягу та кількості податкової звітності.

Автори законопроектів зауважують, що «в більшості випадків база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування співпадає з базою нарахування податку на доходи фізичних осіб у вигляді заробітної плати та винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами».Зазначеними вище документами пропонується:

  • для платників ЄСВ (роботодавців) – об’єднати звітність з ЄСВ зі звітністю з ПДФО. Тобто, замість Звіту з ЄСВ та податкового розрахунку за формою №1ДФ буде введена нова об’єднана звітність, яку потрібно буде подавати до ДПС щомісячно. Нагадаємо, що наразі Звіт з ЄСВ подається щомісячно, а форма №1ДФ – щоквартально;
  • для фізичних осіб – підприємців (в тому числі платників єдиного податку) і фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – відомості про суми ЄСВ «за себе» подавати у складі річної податкової декларації.
  • Для страхувальників (підприємств та самозайнятих осіб, які використовують працю найманих працівників) запроваджується квартальна звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску з розбивкою по місяцях звітного кварталу.

Було запропоновано, що за неподання, подання не у повному обсязі, несвоєчасне подання, подання документів з недостовірними відомостями або з помилками звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платників податків – фізосіб, суми утриманого з них податку та суми нарахованого ЄСВ штраф буде застосовуватись, як і для форми №1ДФ, – згідно з п. 119.2 ПКУ, відповідно до якого розмір штрафу становить 510 грн, а при повторному порушенні протягом року – 1020 грн.

Закони набирають чинності з 1 січня 2021 року (в редакції, прийнятій в першому читанні передбачалось, що документи починають діяти з 1 липня 2020 року).

Остаточний варіант законів ще не оприлюднений. Про їх підписання та офіційну публікацію ми повідомимо згодом.

Схожі публікації

Menu
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!