Що буде за неподання єдиної звітності з ПДФО, ВС та ЄСВ?

Податківці навели перелік розмірів фінансових та адміністративних штрафів за неподання єдиної звітності та вказали особливості їх застосування

Податківці у підкатегорії 103.26 «ЗІР» наголосили, що неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2040 гривень.

Крім того, застосовується адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох (від 34 до 51 грн).

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п’яти нмдг (від 51 до 85 грн).

 

Від редакції: По-перше, наразі й до 30 квітня продовжує діяти карантин. Відповідно фінансових штрафів за вищенаведені порушення не буде. Але адмінштраф залишається.

По-друге, Законом №115 (яким встановлено правила подання єдиної звітності) визначено, що аналогічні штрафи будуть застосовуватися й у разі подання нової звітності, в т.ч. щодо помилок з ЄСВ.

Але з цією нормою вийшла колізія. Закон №115, коли говорить про застосування аналогічних штрафів щодо ЄСВ (у складі єдиної звітності), посилається на п. 119.2 ПКУ. А до ПКУ з 23 травня 2020 року (Законом №466) було внесено зміни, і зараз штрафи за порушення правил складання та подання форми №1ДФ передбачено п. 119.1.

Тобто формально від цього штрафу щодо помилок з ЄСВ можна було б відбитися, але ДПС так не вважає.

, ,

Схожі публікації

Меню
Заказать звонок
+
Жду звонка!