Штрафи за торгівлю без касових апаратів для ФОПів повернуть із 1 жовтня, повідомив у коментарі «Українському радіо» голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев.
Штрафи повертають після ухвалення закону, що набув чинності 1 серпня. Гетманцев попередив, що за невстановлення касових апартів передбачені великі штрафи.
Державна податкова служба накладатиме штрафи за кожну транзакцію без фіксалізації. Штраф за першу непроведену через касовий апарат операцію – 100% від суми чека. За другу й наступні штрафуватимуть на 150% від суми чека.
Щодо планових перевірок бізнесу, то їх відновили не в повному обсязі, каже Гетманцев. Ці перевірки стосуються лише певних груп платників податків: горілки, тютюну, пального, електроенергії, банківських і фінансових установ, грального бізнесу. До кінця року обіцяють перевірити всі такі підприємства.
Вимогу про обовʼязкове застосування касових апаратів відкладали кілька разів. Вона почала діяти з 1 січня 2022 року. З цього часу касові апарати, або реєстратори розрахункових операцій, повинні мати всі ФОПи 2–4 груп на єдиному податку незалежно від обігу й сфери діяльності, а саме малий бізнес у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг.
Закон про касові апарати ухвалили «з метою детінізації розрахунків», тобто для того, щоб вивести з тіні розрахунки за товари й послуги.




