Створюється перша децентралізована p2p-бібліотека книжок і мультимедіа

Блокчейн-стартап BlockTech з Сан-Дієґо запустив краудфандінговую кампанію для відкриття децентралізованої p2p-бібліотеки з відкритим вихідним кодом. Проект під назвою “Олександрія” буде зберігати всі види даних: відео, тексти, 3d-моделі і аудіо-контент.

Блокчейн (Blockchain) – це технологія, яка використовується в загальнодоступній розподіленої прозорої базі даних транзакцій Bitcoin та інших криптовалютах.

Олександрію можна порівняти з YouTube або Soundcloud, але завдяки p2p-технологіям платформа не залежатиме від конкретних серверів. Користувачі зможуть самостійно публікувати будь-який контент і повністю контролювати процес публікації своїх робіт », – розповів CEO компанії Девон Рід.

Незважаючи на те що “Олександрія” позиціонується як бібліотека, слід зазначити, що її програмне забезпечення не розраховане на зберігання даних. Платформа використовує блокчейн для зберігання і передачі Magnet-посилань на торрент-трекери. З цієї точки зору “Олександрія” є скоріше децентралізованої версією торрентів з додатковим функціоналом стрімінга і вбудованою системою оплати контенту.

Основною перевагою “Олександрії” перед торрентами є децентралізація. Вона не може бути закрита або заблокована, як це періодично відбувається з торрентами. Поки хтось майнить Florincoin (на основі якої функціонує платформа), “Олександрія” працюватиме. Florincoin – це альткойн, заснований на лайткоїні, який має функцію зберігання 528 байтів даних в кожній транзакції. Ця можливість буде використана для прикріплення Magnet-посилань Олександрії.

«Мета проекту – дати можливість кожному на планеті право на свободу слова. Не через закони, які можуть бути скасовані, пом’якшені або просто проігноровані, але через повернення до суті Інтернету. За допомогою “Олександрії” люди зможуть ділитися відеозаписами про поліцейське свавілля, корупцію тощо. Будь-які події зможуть бути освітлені незалежно. Наприклад, обставини життя в зонах військових дій. І ніхто не зможе цензурувати ці дані », – сказав Девон.

Відзначимо, що питання інтернет-цензури останнім часом стає особливо гостро. “Олександрія” може стати одним з тих проектів, які дозволять користувачам регулювати свої взаємини в мережі самостійно.

«Блокування торрент-трекерів відбувається в Росії регулярно, починаючи з літа 2013 року, але багато великих порталів вже зробили кроки, аби залишатися максимально доступними для своїх користувачів: відкрили представництво в TOR’і, максимізували зусилля по лікнепу аудиторії щодо засобів відновлення доступу тощо», – розповів для ForkLog голова об’єднання Роскомсвобода Артем Козлюк.

Творці “Олександрії” також планують замінити домінуючу рекламну модель контент-мейкерів на іншу, засновану на чайових і принципі «плати тільки за те, що тобі потрібно».

«Особисто мені не подобається інтернет-реклама, вона неефективна. Сьогодні автори отримують всього $ 1 за 1000 переглядів свого контенту. Ми вважаємо, що система прямих мікрочаевих та інших, заснованих на криптовалютах платіжних опцій, може дати авторам набагато більше», – додав Девон Рід.

Більшість платежів в “Олександрії” можуть бути зроблені за допомогою біткоїна, проте в основі програмного забезпечення лежить Floricoin. Це означає, що для завантаження контенту доведеться купувати якусь кількість Floricoin. Ця функція буде також вбудована в додаток.

«В даний момент має сенс використовувати саме Floricoin для зберігання бази даних. Однак ми готові до переїзду і на інші технології, наприклад сайдчейни або Етеріум, якщо це виявиться ефективнішим рішенням», – уточнив Девон Рід.

В даний момент розробка “Олександрії” знаходиться на альфа-стадії. Команда планує зібрати $ 36000 через краудфандінг, щоб провести бета-тестування і вже за шість тижнів залучити $ 42000, щоб зробити реліз з відкритим вихідним кодом.

«Подібного роду технологія – ще один інструмент прямої взаємодії, але не думаю, що вона зможе витіснити на даний час централізовані сервіси. Ці технології існуватимуть в найближчій перспективі все ж паралельно », – вважає Артем Козлюк.

Чи зможе сервіс на кшталт “Олександрії” скласти серйозну конкуренцію таким централізованим платформам, як Youtube, покаже час. Поки можна говорити лише про те, що децентралізовані платформи подібні Олександрії – це майбутнє, а Youtube та інші подібні йому сервіси – неминуче еволюціонують або відправляться в минуле, як це зробив свого часу телевізор.

, , , , , , ,

Схожі публікації

Menu
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!