В Києві відбувся автопробіг електромобілів за участі електроавтобуса з Луцька

620250_2_w_10009 квітня в Києві біля НСК “Олімпійський” зібралися 26 електромобілів для того, аби встановити рекорд України задля популяризації екологічного виду транспорту, повідомляє SETech. Участь у заході планували взяти більше тридцяти любителів машин, що живляться від розетки. В Україні електромобілі непопулярні, хоч і коштують як звичайні машини але їздять без бензину – всього в країні близько 60 електромобілів. У той час як у світі їх загалом близько одного мільйона.

620250_6_w_1000

“Зарядився від мережі на 24 грн. Заряду вистачає на 150 кілометрів, – переказує Gazeta.ua слова власника електромобіля Nissan Віктора Мельниченко. – Коштують такі машини майже стільки, як і звичайні, Nissan від 25 тисяч. Від звичайної розетки треба заряджатися близько семи годин. На спеціальних пунктах підзарядки вистачає двох. Зараз одна мережа заправок, здається, 20 пунктів облаштувала. Але трохи підзарядитися в дорозі можна і в кафе на трасі. Майбутнє за цими автомобілями. Крім того, Верховна Рада прийняла закон про те, що електромобілі можна паркувати безкоштовно і парковщики гроші не вимагають”.

Серед машин-учасників були різноманітні моделі: Славута, Nissan Leaf,Renault Fluence Z.E., Mitsubishi MiEV і навіть Tesla Model S та Mustang.

620250_1_w_570

Але найбільше вразив всіх експериментальний електроавтобус “Богдан” із Луцька і повність зроблений власноруч столичним пенсіонером електромобіль, який навіть зареєструвати не можуть.

620250_4_w_1000

“Якби дружина дізналася, скільки я на нього грошей витратив, вона б мене з дому вигнала б, – каже 75-літній киянин Валентин Гербштейн. – Самі тільки батареї коштують $ 5 тисяч, обшивка з нержавки ще $ 1 тис.”

620250_3_w_1000

На саморобному електромобілі, який на капоті і даху ще має сонячні батареї, разом з власником покатався навіть міністр екології Ігор Шевченко. Міністр пообіцяв допомогти у прийнятті законопроекту у ВР, який зніме мите на електромобілі, тим самим заохотить людей купувати екологічні машини.

620250_5_w_1000

“Ми всі рухаємося до позбавлення енергозалежності. Електромобілі – один з найважливіших напрямків. Чим більше буде таких машин, тим менше ми купуватимемо бензину в тому числі і в Росії. З другого боку – це чисте повітря. Я буду всіляко підтримувати всі ініціативи, пов’язані з електромобілями”, – заявив міністр екології Ігор Шевченко.

Menu
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!