В спам-трафіку різко зросла кількість підробних повідомлень з вбудованими макровірусами

spam_can_0001

Останнім часом в спам-трафіку фіксується різке зростання числа шкідливих розсилок, що містять макровіруси. Їхні автори поширюють повідомлення від імені великих організацій, магазинів, сервісів, а також від міжнародних служб доставки.

Зокрема, у листах англійською мовою одержувача інформують, що кур’єр компанії не зміг доставити відправлення через невірне поштового індексу,  і для того, щоб призначити повторну доставку, необхідно роздрукувати вкладений в лист файл. У користувача файл з розширенням .doc, швидше за все, не викличе ніяких підозр, проте саме такі файли (як і .xls) часто використовуються зловмисниками для поширення так званих макровірусів – шкідливих скриптів, вставлених у файл як макрос.

Більшість листів з макровірусами написані англійською мовою, проте зустрічалися і розсилки, націлені на російськомовних користувачів. Листи також написані від імені служби доставки, але адреса відправника, зареєстрована на сервісі безкоштовної пошти, відразу викривала підробку.

Відзначимо, що для сучасних антивірусів детектування макровірусів не є проблемою, і зловмисники сподіваються саме на неуважність і незахищеність самих користувачів.

Багато непідготовлених користувачі не знають, що макрос, написаний на спеціальній мові VBA і вбудований в документ Word або Excel, має властивості звичайної програми і може використовуватися в злочинних цілях. Тому необхідно не тільки користуватися антивірусним ПЗ і перевіряти підозрілі файли, але і з обережністю ставиться до вкладень, які розсилає по електронній пошті.

, , , , , , , , ,

Схожі публікації

Selected Grid Layout is not found. Check the element settings.
Menu
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!