Верховна Рада відкрила доступ до державних баз даних

Депутати Верховної Ради прийняли ініційований раніше президентом України законопроект № 2171. Законопроект забезпечує громадянам відкритий доступ до інформації від державних органів.

Передбачається, що інформація публікуватиметься на єдиному порталі. Централізована база даних держорганів буде у відкритому доступі. Її функціонал надаватиме можливість завантажити цікаву користувачеві інформацію для аналізу та поширення, пише Blog.Imena.UA.

Закон дозволяє пересічним громадянам отримати вільний доступ до генеральних планів та планів територій, даних про державні закупівлі, реєстру підприємців, об’єктів державної власності, вузів, громадських організацій, до статистики кримінальних злочинів тощо.

Громадяни отримують повне право використовувати дану інформацію як в особистих, так і в комерційних цілях.

Раніше Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект №2299 щодо електронних звернень та петицій, який передбачає можливість для громадян звертатися до державних органів влади електронною поштою. Документ зобов’язує влади в будь-якому випадку надавати відповідь на електронний лист.

, , ,

Схожі публікації

Selected Grid Layout is not found. Check the element settings.
Menu
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!